1ο ΕΠΑΛ Άνω Λιοσίων,Εγκαταστάσεις

Το 1ο Επαγγελματικό Λύκειο Άνω Λιοσίων στεγάζεται σε νεόδμητο σύγχρονο κτίριο στην οδό Κωνσταντινουπόλεως 46 στα Άνω Λιόσια.

Παραμονές Χριστουγέννων 2010 έγινε η παράδοση και τα εγκαίνια στο νέο κτίριο. Σύντομα ολοκληρώθηκαν οι εργασίες μετακόμισης και από τις 10 Ιανουαρίου 2011 το σχολείο στεγάζεται και λειτουργεί κανονικά στο νέο κτίριο.

Θα πρέπει να  σημειωθεί ότι για πολλά  χρόνια το ΕΠΑΛ Άνω Λισοίων δεν στεγάζονταν σε  κατάλληλες  εγκαταστάσεις και η λύση του προβλήματος ήρθε ύστερα από πολύχρουνους αγώνες εκπαιδευτικών, μαθητών και γονέων.

Μετά από ταλαιπωρία και διεκδικήσεις τόσων ετών καταφέραμε να στεγαστούμε σε ένα αξιοπρεπές νεόδμητο κτίριο. Δείτε εν συντομία την ιστορία του κτιριακού προβλήματος.

Το χρονικό της μετακόμισης πολύ εύστοχα περιγράφεται σε  blog εκπαιδευτικών του σχολείου.