Hλεκτρονικές εγγραφές από τη Δευτέρα, 3/9 στις 12:00μμ, ως την Κυριακή 9/9 στις 00:00πμ

Ενημερώνουμε ότι στο ΕΠΑΛ συνεχίζονται οι ηλεκτρονικές εγγραφές από τη Δευτέρα, 3/9 στις 12:00μμ, ως την Κυριακή 9/9 στις 00:00πμ.

Όσοι και όσες ενδιαφέρονται, μπορούν να εγγράφονται από τις 8.30πμ ως τις 2μμ στα γραφεία του σχολείου, Κωνσταντινουπόλεως 46 και Κομνηνών τηλ. 2102473009 τις εργάσιμες ημέρες. Η καλύτερη πρόσβαση στο σχολείο είναι από τον Άγιο Δημήτριο στη Λ. Φυλής και μετά αριστερά κάτω από το γήπεδο του Ακράτητου.

Οι απόφοιτοι Γυμνασίου θα αποκτήσουν απολυτήριο ισοδύναμο με του ΓΕΛ. Επίσης, θα αποκτήσουν επαγγελματικό πτυχίο ανάλογα με την ειδικότητα, που θα επιλέξουν στη Β΄ τάξη. Και οι απόφοιτοι ΓΕΛ και ΕΠΑΛ, που θα φοιτήσουν στο ΕΠΑΛ, θα αποκτήσουν κι αυτοί επαγγελματικό πτυχίο. Επιπλέον, από το ΕΠΑΛ δίνεται πρόσβαση σε όλα τα ΑΕΙ (ΤΕΙ και Πανεπιστήμια), στις σχολές αστυνομίας, τις στρατιωτικές κλπ και στα ΙΕΚ, δημόσια και ιδιωτικά καθώς και σε τμηματα μαθητείας του σχολείου μας.

Τέλος, υπάρχει ΔΩΡΕΑΝ μεταφορά των μαθητών το πρωί στο σχολείο και το μεσημέρι από το σχολείο με μισθωμένο όχημα.

About the Author: Διαχειριστής