Το απόγευμα της Πέμπτης 5 Ιανουαρίου 2017, ο Δήμος Φυλής με μια λαμπρή τελετή τίμησε, τους επιτυχόντες μαθητές, των τοπικών Λυκείων (ΓΕΛ-ΕΠΑΛ), στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.
Τους πρωτοετείς φοιτητές που γέμισαν ασφυκτικά την αίθουσα «ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ» βράβευσαν ο Δήμαρχος, τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου, οι Διευθυντές των σχολείων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, οι εκπρόσωποι των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων κ.α..
Στην επιτυχημένη εκδήλωση που επιμελήθηκε ο Πρόεδρος της Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής Νίκος Χατζητρακόσιας, παρευρεθήκαμε και εμείς, τόσο για να τιμήσουμε όλα τα παιδιά για τις επιτυχίες τους, όσο και για να βραβεύσουμε τους δικούς μας επιτυχόντες, των ΕΠΑΛ-ΕΚ Άνω Λιοσίων, και να τους ευχηθούμε καλή ακαδημαϊκή πορεία και πάντα επιτυχίες!

Οι επιτυχόντες μαθητές είναι οι:

1. ΚΙΚΙΝΗ    ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ ? ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ (ΘΗΒΑ)    ΤΕΙ  ΣΤΕΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ
2. ΠΟΥΛΙΔΗ    ΜΑΡΙΑ ? ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΠΑΤΡΑ)    ΤΕΙ ΔΥΤ. ΕΛΛΑΔΑΣ
3. ΧΡΙΣΤΟΓΕΩΡΓΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ? ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ (ΘΗΒΑ)    ΤΕΙ  ΣΤΕΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ
4. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ? ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ & ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ- ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ    ΑΣΠΑΙΤΕ
5. ΠΟΥΜΠΟΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ? ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Τ.Ε. (ΣΠΑΡΤΗ)     ΤΕΙ ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ
6. ΤΑΡΑΤΣΑ    ΚΑΛΛΙΟΠΗ ? ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε. (ΠΕΙΡΑΙΑΣ)    ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ
7. ΜΟΡΦΟΝΙΟΥ    ΧΡΥΣΑΝΘΗ ? ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Τ.Ε. (ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ)    ΤΕΙ ΔΥΤ. ΕΛΛΑΔΑΣ
8. ΧΑΡΕΑ    ΚΡΙΣΤΙΝΑ ? ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ (ΘΗΒΑ)    ΤΕΙ  ΣΤΕΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ